Kategorie

Medycyna tajska ma długą historię. Ta wyjątkowa sztuka uzdrawiania przywędrowała z Chin i Indii już 2 500 lat temu. Połączona z wiedzą miejscowych uzdrowicieli stworzyła swój własny charakter. Najważniejsza jest tu harmonia między człowiekiem i naturą; przyciąganie się pierwiastków Jin i Jang; jedność ciała i duszy. Co ważne, lekarze tajscy są jednocześnie uzdrowicielami i wróżbitami, tak jak zakonnicy buddyjscy, duchowni bramińscy i zielarze.

Najbardziej znaną metodą jest niewątpliwie masaż tajski, który stosowany jest w usuwaniu napięcia mięśni, wszelkich frustracji oraz w poprawie samopoczucia. Masaż łączy technikę jogi i akupresurę. Stymuluje punkty energii w ciele. Zwykle jest uzupełniany gorącymi kąpielami i aromatycznymi olejkami. Niezbędna jest oczywiście atmosfera, właściwie miejsce i nastawienie psychiczne a prowadzony, o czym należy pamiętać, może być tylko przez wyszkolonych pracowników.
W Roong Aroon Hot Springs w Chiang Mai można skorzystać z kąpieli w ciepłych źródłach siarczanowych. Źródło ma temperaturę 105 stopni Celsjusza a wokół mieści się przepiękny ogród skalny i kwiatowy. W Tamanurak Suphan dostępne są kuracje ziołowe i zabiegi medycyny tradycyjnej.

W większych klasztorach oraz w prywatnych ośrodkach leczniczych prowadzone są posty i akupunktura. Post służy odtruciu organizmu a akupunktura, licząca sobie ponad 4 000 lat, zwiększa siły witalne organizmu.

Równie znana jest medytacja, w której najważniejsza jest technika oddychania. Wiele jest ośrodków z kursami medytacji, z których bodaj najbardziej znany jest południowej prowincji Surat Thani. W klasztorze Suan Mokkh organizowane są dziesięciodniowe medytacje milczenia.

 

źródło: http://www.swiatpodrozy.pl/

autor: Agnieszka Różańska

Medycyna Tajska

Medycyna tajska ma długą historię. Ta wyjątkowa sztuka uzdrawiania przywędrowała z Chin i Indii już 2 500 lat temu.

Ginseng - Żeń-szeń

W chińskiej medycynie ludowej korzeń żeń-szenia stosuje sie od wieków jako środek wzmacniający dla osób w średnim i starszym wieku.

Jiaogulan

Przywraca energię, dobre samopoczucie i spowalania starzenie. Przyspiesza także metabolizm, reguluje poziom cukru we krwi...